Továrenské nastavenia Windows 10

Ak váš počítač nefunguje správne alebo je nestabilný, nezostáva než pristúpiť k reinštaláciu operačného systému.Vo Windows 10 môžete využiť funkciu pre obnovenie do továrenského nastavenia.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE:

Uvedením počítača do továrenského nastavenia sa zmažú všetky Vaše nainštalované aplikácie vrátane kancelárskeho balíka Microsoft Office.

 

Kliknite na ponuku "ŠTART" a ďalej na symbol nastavení (ozubené koliesko).

 

01

 

Klikneme na tlačidlo "Aktualizácia a zabezpečenie"

 

02

 

Vľavo klikneme na záložku "Obnovenie" a potom na tlačidlo "Spustiť"

 

03

 

Teraz máte na výber 2 možnosti.

  • Zachovať moje súbory - Windows sa celý preinštaluje a všetky uložené súbory v priečinku "User" a na ostatných diskoch zostanú nezmenené.
  • Odobrať Všetko - Windows zmaže nielen aplikácie a nastavenia, ale aj všetky súbory uložené v počítači. túto voľbu odporúčam pri zistení vírusu v počítači.

 

04

 

Ak zvolíte možnosť "Odstrániť všetko", Windows sa Vás ešte opýta, či chcete iba zmazať súbory alebo vykonaťvyčistenie všetkých jednotiek. Vyčistenie všetkých jednotiek trvá dosť dlho, pretože systém vykonáva čistenie aj voľného miesta na disku.

 

05

 

Potvrdíme "Obnoviť do továrenského nastavenia"

 

06

 

UPOZORNENIE! Pri obnovovaní počítača do továrenského nastavenia počítač nevypínajte ani ho neodpájajte od siete elektrického napätia. Mohli by ste vážne poškodiť systémové súbory.

 

07

 

Vyberte umiestnenie vášho počítača.

 

10

 

Vyberte jazyk klávesnice.

 

11

 

Potvrďte licenčnú zmluvu.

 

12-1685094

 

Vyberte spôsob prihlasovania k počítaču.

 

13

 

Prihláste sa k svojmu Microsoft účtu. Ak Microsoft účet nemáte alebo sa k nemu prihlasovať nechcete, zadajte voľbu "Účet offline"

 

14

 

Teraz počkajte na dokončenie všetkých nastavení.

 

15

 

Ak vám PC nabehol na túto obrazovku, obnovenie PC do továrenského nastavenia sa úspešne podarilo.

 

16

 

Teraz vykonajte inštaláciu najnovších aktualizácií. Spoločne s aktualizáciami Windows sám stiahne a nainštaluje správne ovládače pre Váš PC. Je možné, že PC bude v priebehu blikať alebo sa bude občas zasekávať.

 

17

 

Po dokončení inštalácie aktualizácií skontrolujte, či máte správne aktivovaný systém Windows 10. Ak systém Windows aktivovaný nemáte, aktivujte ho zakúpeným produktovým kľúčom. Ak nemáte zakúpený produktový kľúč, neváhajte sa na nás obrátiť s nákupom druhotné licencie Windows 10.

 

18

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.