Inštalácia Microsoft Office 2016

Ak ste od nás dostali aktivačný kľúč k druhotnej licenciu Office 2016 a neviete, ako produkt nainštalovať, vykonajte inštaláciu podľa tohto návodu.

(UPOZORNENIE: Pred inštaláciou MS Office 2016 je nutné odinštalovať všetky predchádzajúce verzie MS Officevrátane skúšobných Office 365, ktoré sú predinštalované od rôznych výrobcov počítačov. Ak ste mali na PC nainštalovaný MS Office 2013 alebo 2016, je nutné pred odinštalovaním odhlásiť z MS Office Microsoft účet.)

1. Stiahnutie inštalačného súboru

 

MS Office 2016 Home and Student 32 bit.

MS Office 2016 Home and Business - 32 bit.

MS Office 2016 Professional - 32 bit.

MS Office 2016 Professional Plus - 32 bit.

 

MS Office 2016 Home and Student 64 bit.

MS Office 2016 Home and Business - 64 bit.

MS Office 2016 Professional - 64 bit.

MS Office 2016 Professional Plus - 64 bit.

 

2. Spustenie inštalačného súboru

 • Po úspešnom stiahnutí spustite stiahnutý inštalačný súbor, pre spustenie musíte overiť súhlas správcu počítača.

01

 

3. Inštalácia Microsoft Office 2016

 • Chvíľu počkajte na dokončenie inštalácie produktu Microsoft Office 2016 do Vášho počítača. Rýchlosť inštalácie závisí na rýchlosti Vášho internetového pripojenia (inštalácia môže trvať pokojne aj 30 minút).

 

 

02

 • Po úspešnom dokončení inštalácie Microsoft Office 2016 môžete inštalátor zatvoriť a následne sa pustiť do aktivácie zakúpeného Office.

 

03

 

4. Prvé spustenie Microsoft Office 2016 - DÔLEŽITÉ

 • Po dokončení inštalácie je potrebné spustiť akýkoľvek program balíka Microsoft Office 2016, (nainštalované programy nájdete v ponuke Štart). My sme si pre ukážku spustili Excel.


Z dôvodu aktivácia druhotné licencie je potrebné aktivovať zakúpený Office produktovým kľúčom, nie Vašim MS účtom.

 • Zadajte možnosť "Nechcem sa prihlásiť ani vytvoriť účet" následne do prázdneho poľa zadajte zakúpený licenčný kľúč. Po úspešnom zadaní Microsoft overí platnosť kľúče a umožní Vám tak následnú aktiváciu.

 

04

 

05

 

5. Telefonická aktivácia

Ak aktivácia cez internet neprebehla, aktivujet zakúpený Microsoft Office 2016 telefonicky. Poku sa Vám toto okno nezobrazí, pokračujte na krok 6 - overenie aktivácie.

 • Zadajte voľbu aktivácia telefonicky a kliknite na tlačidlo Ďalej.

 

06

 

 • Vyberte Vaše umiestnenia (v našom prípade sa jedná o Slovensko).

 

 • Zavolajte na uvedené telefónne číslo (v našom prípade je to tel.: 0850 111 300), hovor je spoplatnený ako volania v rámci Slovenska.

 

 • Akonáhle sa Vám ozve telefónny automat, tak na klávesnici telefónu zadajte voľbu 3 a potom 1 (aktivácia produktov MS Office). Telefónny automat Vás vyzve na zadanie ID inštalácie, toto číslo zadávate pomocou klávesnice vášho telefónu.

 

07

 

 • DÔLEŽITÉ !!! Telefónny automat sa Vás opýta na počet počítačov, na ktorých máte nainštalovaný túto sadu MS Office. Zadajte hodnotu "0" (produkt ešte len inštalujete). Ak zadáte 1, telefónny automat Vám aktiváciu neumožní.

 

 • Po úspešnom overení Vám automat oznámi potvrdzovací ID, ktoré zadáte do prázdnych polí.

 

08

 

 • Teraz by mal byť produkt Microsoft Office 2016 úspešne aktivovaný.

 

09

 

6. Overenie aktivácia

Úspešnosť aktivácia overíte spustením akéhokoľvek programu z balíka Microsoft Office a kliknutím na tlačidlo Súbor> Účet.

 

10

 

11

 

Ak si nebudete vedieť rady s aktiváciou zakúpeného produktu alebo aktivácia z nejakého spôsobu nebude možná,kontaktujte našu podporu, ktorá Vám ochotne poradí prípadne vzdialene pomôže s aktiváciou Vášho produktu.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.