"Druhotný software"

Druhotná licencie (tzv. Použitá licencie) je licencia, ktorá je vykúpená od spoločností, ktoré už licenciu nevyužijú, napr. Z dôvodu prechodu na novšie softvér. Tieto licencie môžu byť v súlade s európskou smernicou ďalej legálne přeprodávány. Samozrejmosťou je, že licenciu už pôvodná užívateľ nesmie využívať.

Čo umožňuje druhotné licencie predávať?

Právo predávať použitý softvér je zakotvené v čl. 4 ods. 2 Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2009/24 / ES o právnej ochrane počítačových programov, ktorý stanovuje, že sa právo na šírenie (ďalší prevod) počítačových programov v rámci EÚ vyčerpá pri prvom predaji licencie.

Súdny dvor Európskej únie rozhodol vo svojom rozsudku "Právna ochrana počítačových programov - Uvádzanie licencií k použitým počítačovým programom stiahnutým z internetu na trh" z 3. 7. 2012, že obchodovanie s druhotnými licenciami je v rámci Európskej únie legálne a teda neplatia ustanovenia licenčných podmienok. Rozhodnutie európskeho súdneho dvora platí pre softvér v akejkoľvek forme, tzn. ako pre CD, DVD, tak aj pre on-line verzia.

AKO FUNGUJE OBCHOD s druhotnými licencií?

850px_banner_SK

Výhody druhotných licencií

Medzi hlavné výhody používania druhotných licencií patria:

  • výhodná cena, ktorá vedie k značným úsporám pre firmy aj jednotlivcov
  • licencie sa nikdy neopotrebuje, zostáva Vám navždy
  • platí pre všetky varianty licencií (OEM, COA štítky, on-line verzia)

 

Záruka legálneho softvéru

Naša spoločnosť Vám poskytuje garanciu 24 mesiacov na právne nezávadný prevod zakúpeného software. Ďalej Vám garantujeme, že po celú dobu záruky bude možné kedykoľvek softvér preinštalovať a aktivovať.

V prípade akéhokoľvek problému sa Vám zaväzujeme zakúpený softvér vymeniť. Ak už softvér nie je v ponuke, tak Vám vrátime plnú sumu za zakúpený softvér.

AKO TO VIDIA MÉDIÁ?

www.ksb.cz
www.etrend.sk
www.ihned.cz
www.idnes.cz
www.pravoit.cz
www.root.cz
www.lupa.cz
www.e-advokacie.cz

PREČÍTAJTE SI ĎALEJ:

Rozsudok Súdneho dvora EÚ
revue Ústavu práva MU (48-50)
pravda o OEM licenci Microsoftu

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.